Ruszył konkurs na Najlepszych w Intranetach i Komunikacji Wewnętrznej

Po raz pierwszy w Polsce organizowany jest konkurs na Najlepszy Intranet oraz Strategię i Osobowość Komunikacji Wewnętrznej – INTERNALE 2010. Jest to wydarzenie bez precedensu, unikalne w skali krajowej, którego głównym celem jest promowanie specjalistów oraz projektów z dziedziny Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej.

– Świat zauważył już ogromne korzyści biznesowe, wynikające z promowania branży Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej oraz budowania świadomości ich wykorzystania. Nasz rodzimy rynek również dojrzał i realizowane są na nim projekty na najwyższym poziomie przez specjalistów, którzy nie tylko z powodzeniem zdobywają wiedzę i budżety, ale przede wszystkim wypracowują realną wartość biznesową dla swoich organizacji. Przyszedł czas, aby to docenić i mówić głośno o komunikacji wewnętrznej i intranetach – podkreśla Aleksander Sala, Dyrektor Generalny INTERNALE 2010.

Podstawowym zadaniem konkursu INTERNALE 2010 jest zwiększanie profesjonalizmu i wyznaczanie standardów branży Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych projektów i osobowości branży.

Prestiżowe nagrody zostaną przyznane w dziesięciu regulaminowych kategoriach:

Najlepszy Intranet 2010 kategoria Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
Najlepszy Intranet 2010 kategoria Duże Firmy
Najlepszy Intranet 2010 kategoria Administracja Publiczna, Samorządy i Organizacje Pozarządowe
Najlepsza Strategia Komunikacji Wewnętrznej
Najlepszy Projekt Komunikacji Wewnętrznej
Osobowość/Zespół Komunikacji Wewnętrznej kategoria Redaktor Intranetu
Osobowość/Zespół Komunikacji Wewnętrznej kategoria IT i Administracja
Osobowość/Zespół Komunikacji Wewnętrznej kategoria Zarządca Intranetu
Osobowość/Zespół Komunikacji Wewnętrznej kategoria Manager Komunikacji Wewnętrznej
Największa Innowacja w Intranetach
Warunkiem uczestnictwa jest pobranie i wypełnienie formularza, dostępnego na stronie internetowej www.intranety.pl/internale i przesłanie zgłoszenia na adres mailowy internale@intranety.pl. W kolejnym etapie Jury, w skład którego wchodzą wybitne osobowości reprezentujące środowisko branży Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej, wybierze nominowanych w danych kategoriach. Następnie nominowani będą mieli obowiązek przesłania prezentacji, na podstawie których Jury wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 20 października 2010 r. podczas uroczystej Gali.

Zgłoszenie prac konkursowych jest bezpłatne. Szczegółowy regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacja o konkursie znajdują się na stronie internetowej.

– Każdy może zgłosić swoją kandydaturę lub projekt. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do promowania osób, które na co dzień zajmują się Intranetem i Komunikacją Wewnętrzną w firmach oraz instytucjach – podkreśla Aleksander Sala.

Organizatorem Konkursu są Intranety.pl, pierwszy polski portal Intranetów i Komunikacji Wewnętrznej. Audytorem Konkursu jest Firma Doradcza KPMG. Patronat Merytoryczny objęły: Business Centre Club, Akademia Leona Koźmińskiego, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka oraz Institute for International Research. Patronami Medialnymi konkursu są: Personel i Zarządzanie, Nowoczesna Firma, Mediarun.pl, Medialink.pl, HRK.PL, GoldenLine, PRoto.pl, NetShare i StepStone.pl.