Kolibro dzieli się wiedzą i doświadczeniem

W dniach 18-19 lutego 2010 r. eksperci Kolibro uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Nowoczesną Firmę, pt: „Zarządzanie Wiedzą”. Jako specjaliści z zakresu komunikacji wewnętrznej przeprowadzili prelekcję oraz warsztaty na temat zarządzania projektami intranetowymi.

 

W pierwszym dniu konferencji Aleksander Sala, prezes Kolibro, poprowadził prelekcję pt.: „Intranet – standard i metoda kompleksowego zarządzania wiedzą”. Podczas godzinnego wystąpienia przedstawił trendy oraz światowe i polskie badania odnośnie wykorzystania intranetów, a także intranetowe narzędzia do zarządzania wiedzą. Interesującą część wykładu stanowiły case studies z wdrożenia projektów intranetowych w takich organizacjach jak TVN, Kompania Piwowarska, Rossmann, Leroy Merlin , Ministerstwo Finansów, Ericsson, Google i inne.

Drugi dzień konferencji to całodzienny warsztat pt: „Zarządca i redaktor intranetu – umiejętności i metody pracy w zespole intranetowym”. 11 przedstawicieli firm i organizacji uczestniczyło w grach i warsztatach symulacyjnych, których głównym celem było poszerzenie wiedzy, kompetencji i umiejętności w zakresie profesjonalnego zarządzania projektem intranetowym.

Patronem medialnym konferencji były Intranety.pl, pierwszy polski magazyn systemów komunikacji wewnętrznej.